کارگاه کشف ایده های طلایی کسب و کار

تکنیک ایده پردازی

مخاطبین کارگاه آموزشی ایده پردازی:

 • علاقه مندان به طراحی و راه اندازی کسب و کار
 • دانشجویان علاقه مند به ورود به فضای فناوری
 • کارکنان سازمان ها یا شرکت های رشد یافته علاقه مند به ورود به فضای نوآوری و ایده پردازی

دکتر علی جاهدی - ایده پردازی

 

چرایی کارگاه آموزشی:

آغاز کارآفرینی …

اگر کسب‌وکارهای دانش بنیان یا موفق را از لحظه‌ای که شروع به کار کرده‌اند را موردبررسی قرار دهید به یک نقطه شباهت میان آن‌ها خواهید ‌رسید. همه‌ی آن‌ها یک مشکل یا مساله و نیاز (که در یادداشت با عنوان « نیاز، آغاز موفقیت یا شکست یک کسب و کار» بدان پرداختم) که به آن فرصت های کسب و کاری نیز گفته می شود، را هدف گرفته و دارای یک ایده کسب و کار یا مدل کسب و کار اختصاصی بوده و تلاش کرده‌اند تا با اراده‌ای قوی، ایده‌ی خود را دنبال کنند و آن را عملی سازند.

همیشه وقتی به داستان موفقیتهای شرکت های بزرگ دنیا یا اکوسیستم کارآفرینی منطقه خود نگاه می کنیم این سوال در ذهن ایجاد می شود:


«کارآفرین چگونه به این ایده خلاقانه و جالب رسیده یا نحوه شکل گیری این ایده در ذهن او چگونه بوده است؟»


تکنیک ایده پردازی در کارگاه ایده پردازی دکتر جاهدی

همانطور که در یادداشت « تکنیک های ایده پردازی چه هستند؟» اشاره نمودم،‌ معمولاً تصور می‌شود که خلاقیت و ایده‌پردازی صرفاً به‌واسطه یک جرقه ذهنی در افراد شکل می‌گیرد و یا به‌طور اتفاقی و شانسی به یک ایده دست‌یافته‌اند. هیچ تردیدی نیست که خلاقیت و ایده‌پردازی فعالیتی ذهنی است اما مجموعه‌ای از محرک‌های درونی و بیرونی و مهارت ها سبب می‌شود که به یک ایده مناسب دست‌یابید. این محرک‌ها همان تکنیک‌هایی هستند که به ما در رسیدن به یک ایده‌ی خلاقانه برای طراحی و راه اندازی یک کسب وکار دانش بنیان کمک می‌کند. این تکنیک‌ها به‌واسطه‌ی شیوه‌ی خاص خود، ذهن افراد را توانمند می‌سازند تا درنهایت به تولید ایده‌ های مختلف و جذاب منجر شود و خود به یک مهارت بدل خواهد شد.

محتوای کارگاه آموزشی

با توجه به اهمیت بالای ایده پردازی در شروع فرآیند راه اندازی کسب و کار،‌ در کارگاه آموزشی «کشف ایده های طلایی کسب و کار» که ۴ ساعت به طول خواهد کشید با ذکر بیش از ۴۰ مثال واقعی از کسب و کارهای مختلف ایرانی و بین المللی در خصوص موارد زیر به صورت تعاملی و کارگاهی صحبت می نماییم:

یک معرفی کوتاه از این کارگاه در ویدئوی زیر میتونیم ببینیم:

 

در این کارگاه برای کاربردی بودن و درک بهتر مهارت ها،‌ ضمن معرفی منابع و کتب آموزشی مختلف تکمیلی، تلاش می شود در هر گام مثال هایی از کسب و کارهای مختلف ایرانی و بین المللی مرتبط با موضوع (بیش از ۵۰ کسب و کار مثال) گفته شود.

ایده طلایی در کارگاه ایده پردازی دکتر جاهدی

حضور یا برگزاری کارگاه آموزشی

کارگاه یاد شده به دفعات متعدد و به سفارش سازمان ها / دانشگاه ها یا شتابدهنده ها یا مرکز نوآوری شرکت های مختلفی برگزار می شود که برای اطلاع و حضور در آن می توانید از طرق زیر اقدام نمایید:

از طریق سایت مدیریت تحصیلات تکمیلی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در این کارگاه که به صورت دوره ای و در قالب کارگاه های توانمندسازی توسط این مدیریت با همکاری معاونت فناوری دانشگاه برگزار می گردد حضور یابید.

 • آزاد:

از طریق پیگیری اینستاگرام به آدرس jahedi.a@

 • پلتفرم توانمندسازی نیروی انسانی رشدانا:

این کارگاه به صورت دوره ای در مجموعه رشدانا نیز برگزار می شود که می توانید از طریق لینک زیر ثبت نام و حضور یابید:

رشدانا کارگاه ایده پردازی دکتر جاهدی

برای درخواست برگزاری کارگاه اختصاصی/سازمانی می بایست درخواست خود را حداقل دو ماه قبل از طریق فرم تماس با من ارسال بفرمایید.

 

شما از دوستانی هستید که تا بحال در این کارگاه شرکت کرده اید؟
متشکر خواهم شد اگر تجربه و نظر خودتون را با من و دیگران در فرم نظرات زیر به اشتراک بگذارید.

قبلی «
بعدی »

۴ دیدگاه ها

 1. سلام
  من تو رشدانا البته با یک عنوان دیگر در این کارگاه شرکت کردم که برای من به شخصه مفید بود.

 2. سلام. من تا بحال دوبار در این کارگاه شرکت کردم و انصافا هر بار نکات جدید و مثالهای جدیدی رو دیدم که به شدت برای من جذاب بود. خدا قوت واقعا
  ای کاش این دوره ها سالهایی که من تازه به این موضوعات علاقه مند شده بودم می بود تا این همه سال وقتم تلف نمی شد.

 3. سلام بنده عابدینی هستم
  بنده یک طرح صنعتی دارم یا یک ایده که خطم میشه به یک کار صنعتی برای مهار آلودگی هوا و در زمستان مهار وارونگی هوا اگر شخصی میتونه کمکم کنه تا این طرح به بررسی و در آخر به صنعتی سازی برسونم لطفا برام پیام بزاره در پیام رسان»»» ✓

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *