• صفحه خانگی
  • >
  • سرمایه گذاری
  • >
  • مرجعیت علمی و تخصصی توسعه فناوری اطلاعات و کسب و کارهای دانش بنیان حوزه ICT در شرق کشور آخرین خبر

مرجعیت علمی و تخصصی توسعه فناوری اطلاعات و کسب و کارهای دانش بنیان حوزه ICT در شرق کشور آخرین خبر

مشاور کسب و کار جاهدی

مصاحبه آخرین خبر:

مدیر مرکز رشد ICT پارک علم و فناوری خراسان : دستیابی به مرجعیت علمی و تخصصی توسعه فناوری اطلاعات و کسب و کارهای دانش بنیان حوزه ICT در شرق کشور چشم انداز این مرکز می باشد.

مهندس علی جاهدی مدیر مرکز رشد ICT پارک علم و فناوری خراسان با بیان این مطلب گفت : مرکز رشد ICT پارک علم و فناوری خراسان در سال ۱۳۸۴ فعالیت خود را شروع کرد و درحال حاضر یکی از با سابقه ترین و بزرگترین مراکز رشد تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات در کشور می باشد که دستیابی به مرجعیت علمی و تخصصی توسعه فناوری اطلاعات و کسب و کارهای دانش بنیان این حوزه در شرق کشور چشم انداز این مرکز می باشد.

وی ادامه داد :  از سال ۱۳۸۴ تاکنون ۱۳۰ شرکت فناور در مرکز رشد ICT پارک علم و فناوری خراسان رشد پیدا کردند که در حاضر ۴۰ شرکت به شکل جاری و در دوره رشد می باشند .

مدیر مرکز رشد ICT پارک علم و فناوری خراسان اضافه کرد : این مرکز با توجه به جایگاه خود در بالاترین سطح تصمیمات کلان حوزه ICT استان نقشی موثر دارد.

جاهدی خاطرنشان کرد : طراحی و اجرایی کردن سیستم ارزیابی آمادگی الکترونیکی دستگاه های اجرایی استان به سفارش استانداری برای اولین بار در کشور، تدوین سند توسعه فناوری اطلاعات استان ( ict master plan ) به سفارش سازمان فناوری اطلاعات کشور، عضویت در کمیسیون فناوری اطلاعات استان و دبیرخانه بررسی و تشخیص صلاحیت شرکت های استان برای دریافت تسهیلات وزارت ICT در حوزه موبایل و عضویت در کمیته فنی تشخیص صلاحیت مراکز مشاوره کارافرینی اداره کل کار استان و … از جمله فعالیت های این مرکز می باشد.

وی همچنین اضافه کرد: پایه گذاری سبک نوین آموزش کارآفرینی در حوزه های IT و برگزاری کارگاه های آموزشی کارآفرینی به سبک نوین کارافرینی و استارتاپی در اکثر دانشگاه های استان و تعامل پیوسته با دانشگاه های اصلی مشهد برای تعریف و ارایه دروس مرتبط در آن دانشگاه ها به صورت سرفصل های آموزشی رسمی، برگزاری بیش از ۴۰ رویداد ترویج کارآفرینی از جمله استارتاپ ویکند و ماراتون استارتاپی و … ، تعامل پیوسته با شتابدهنده های کسب و کار برتر کشور، پایه گذاری و میزبانی نشست های تخصصی مختلف بین فعالین صنعت IT از جمله انجمن تخصصی oracle، نشست فعالین نرم افزارهای موبایلی با عنوان “اندرویدی ها” و … از دیگر فعالیت های مرکز رشد ICT پارک علم و فناوری خراسان می باشد.

مدیر مرکز رشد ICT پارک علم و فناوری خراسان در پایان افزود: در سال گذشته و در همین فضای سخت اقتصادی موجود، درآمد استارپ های جاری مرکز رشد ICT پارک علم و فناوری خراسان بیش از ۱۵۰ میلیارد ریال بوده است که نسبت به سال ۹۳ حدود ۵۰ درصد رشد داشتیم که امیدواریم این روند صعودی همچنان ادامه داشته باشد.

مصاحبه آخرین خبر

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *